انتقال تصویر دوربین مدار بسته

سیستم‌ های مدار بسته در حالت پیش‌فرض امکان نمایش تصاویر دوربین‌ های مدار بسته را در محل ضبط فراهم می‌کنند. به تلاش برای دریافت تصاویر بر روی تجهیزاتی به جز دستگاه ضبط تصاویر، انتقال تصویر دوربین مدار بسته می‌گویند. این انتقال تصویر می‌تواند بر روی یک رایانه‌ی شخصی یا تلفن همراه یا تبلت باشد. البته اصول انتقال تصویر در تمامی این تجهیزات ثابت است.

انتقال تصویر بدون اینترنت

همان طور که گفته شد دیدن تصاویر دوربین‌های شما بر روی هر وسیله به جز دستگاه ضبط تصاویر، انتقال تصویر محسوب می‌شود. از طریق ایجاد یک شبکه‌ ی داخلی بین تجهیزات و دستگاه ضبط، شما خواهید توانست یک انتقال تصویر بدون اینترنت را ایجاد کنید. در صورتی که شما یک شبکه‌ی یکپارچه‌ی سیمی یا بی‌سیم بین محل ضبط تصاویر توسط دوربین‌ها و محل دیدن آنها داشته باشید، امکان انتقال تصویر بدون اینترنت هم وجود دارد. در شبکه‌های بی‌سیم، برای فواصل کم تا شعاع صد متر می‌توانید از شبکه‌های بی‌سیم وای فای (wi-fi) استفاده کنید. برای فواصل بیشتر نیز حتی تا شعاع چند ده کیلومتری امکان استفاده از آنتن‌های بی‌سیم را خواهید داشت. شبکه‌های داخلی برای ایجاد انتقال تصویر بسیار مناسب خواهد بود. از طرفی شما با وجود هزینه‌های اولیه‌ی بالا، هزینه‌های دوره‌ای خود را به شدت کاهش داده و همچنین سرعت انتقال تصاویر هم برای شما به شدت زیاد خواهد شد.

انتقال تصویر با اینترنت

در اجرای یک انتقال تصویر اینترنتی در واقع سیستم مداربسته خود را وارد فضای اینترنت می‌کنید و از این طریق می‌توانید در هر محلی که امکان دسترسی به اینترنت برای شما میسر بود تصاویر دوربین‌های خود را ببینید.

برای اجرای انتقال تصویر اینترنتی چه بسترسازی‌هایی نیاز خواهد بود؟

نیازهای اصلی شما در هنگام انتقال تصویر عبارتند از: دستگاه DVR یا NVR یا سرور با قابلیت اتصال به شبکه: دستگاه مرکزی که برای ضبط تصاویر از آن استفاده می‌کنید باید امکان اتصال به شبکه را داشته باشد. امروزه تقریبا همهی دستگاه‌های ضبط کننده‌ی دوربین مداربسته دارای این قابلیت هستند.

اینترنت در محل ضبط تصاویر: شما در محل ضبط تصاویر دوربین‌ها نیاز به اینترنت خواهید داشت. بهتر است در این محل برای اینترنت خود درخواست IP Static یا IP Valid هم داده باشید. این IP در واقع یک آدرس ثابت برای پیدا کردن شبکه‌ی اینترنتی شما ایجاد می‌کند. گرچه امکان انتقال تصویر بدون آی پی استاتیک هم وجود دارد اما این کار ممکن است انتقال تصویر را کمی بی‌ثبات کند یا از سرعت آن بکاهد.

اینترنت در محل پخش تصویر: برای دیدن تصاویر دوربین‌های خود باید به اینترنت دسترسی داشته باشید. در این صورت پس از انجام انتقال تصویر به صورت اینترنتی خواهید توانست در هر محلی تصاویر دوربین‌های خود را مشاهده کنید.

انتقال تصویر بر روی چه تجیهزاتی قابل اجرا است؟

انواع رایانه و لپ‌تاپ با سیستم‌های عامل ویندوز (Windows)، مک او اس (Mac OS) و لینوکس (Linux)
انواع تلفن همراه هوشمند و تبلت با سیستم‌های عامل اندروید (Android) ، آی او اس (IOS) و ویندوز موبایل (Windows Phne)

نیاز به مشاوره دارید؟

تلفن تماس مشاوره با کارشناسان فنی : ۳۲۳۳۵٧۸۰-۰۳۱

    Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

    Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php74) in Unknown on line 0